Barborík sa do klietky vráti po trinástich mesiacoch: Novou výzvou kickboxerský šampión z Cypru!

Zdroj: OKTAGON MMA

Je späť! Zdravotné komplikácie sú už minulosťou. Vojto Barborík (13-3) sa vo februári po vyše rok a pol trvajúcej prestávke vráti do kolotoča MMA. Obľúbený slovenský bojovník si musel dať vynútenú pauzu po tom, čo v auguste 2022 utrpel nepríjemné zranenie kolena.

Špecialista v boji na zemi si chce dlhé čakanie na návrat vynahradiť a v roku 2024 dohnať zameškané. Šnúru duelov načne na turnaji PML 8 v Třinci. „Za ten rok som spravil veľký pokrok. V ďalšom zápase by som to chcel ukázať. Máte sa na čo tešiť. Som v plnej príprave. Zranenie kolena už ani nemám v hlave, takže do toho môžem naozaj dupnúť,“ hovoril motivovaný 30-ročný Slovák na novembrovej tlačovej konferencii.

Medzi pletivami stál naposledy vlani v auguste. Na podujatí prestížnej organizácie PFL v Cardiffe bojoval v rámci európskej kvalifikácie. Už po necelých dvoch minútach si ale privodil nešťastné zranenie kolena a z výhry sa preto tešil jeho súper Maxim Radu (10-3). Vojto Barborík zviedol v septembri 2021 titulový boj s legendárnym Ivanom Buchingerom (41-9). Práve toto meranie síl sa stále radí medzi najlepšie, aké kedy fanúšikovia pod hlavičkou OKTAGON MMA videli.

Novou výzvou pre autora desiatich ukončení na submisiu bude Paata Tsxapelia (13-7). Ostrieľaný 38-ročný reprezentant Cypru sa narodil v Gruzínsku, dlhé roky žil v Grécku a aktuálne je usadený na nemeckej pôde, kde háji farby Stallion Cage zo Stuttgartu. Zápasové skúsenosti zbieral počas kariéry v perovej, ľahkej i welterovej divízii.

Deväť zo svojich trinástich triumfov zaknihoval pred uplynutím časového limitu. Na konte má okrem iných skalp taktiež československým fanúšikom známeho Jana Malacha (15-14) či Kevina Hangsa (9-7). Cyperčan absolvoval vyše štyri desiatky vystúpení na scéne K-1. Drvivú väčšinu z nich dotiahol do zdareného konca a je taktiež kickboxerským šampiónom. Napriek bohatej postojovej minulosti donútil odklepať už piatich konkurentov, čo svedčí o jeho nebezpečnej komplexnosti.

V poradí ôsmy turnaj PML je naplánovaný na 3. február 2024. Hostiť ho bude Hala STARS v Třinci, kde sa priaznivci môžu tešiť na duely pod pravidlami MMA i thajského boxu. Medzi oznámenými menami nechýbajú známe tváre domácej scény ako Veronika Smolková (2-3) či Ondřej Petrášek (7-2). Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti predprodej.cz.

Zdroj: MaxMMA.sk