Bantamová váha Oktagonu naberá na kvalite: Z tejto dvojice vzíde vyzývateľ Mågårda!

Zdroj: Instagram/@antunracicmma

Šampiónovi bantamovej váhy Jonasovi Mågårdovi (15-5) prichádza do Oktagonu zdravá konkurencia. V nemeckom Oberhausene sa proti sebe postavia dve nové tváre organizácie. Kto uspeje, má právo vyzvať dánskeho držiteľa opasku už na blížiacej sa Štvanici.

Novou akvizíciou organizácie Oktagon MMA je historicky prvý držiteľ titulu bantamovej váhy KSW Antun Račić (26-11-1). Chorvátsky špecialista v boji na zemi a niekdajší dvojnásobný šampión donútil počas kariéry odklepať až trinástich súperov. Skúsenosti okrem iného zbieral takisto v projekte M-1 Challenge.

Na horúcej nemeckej pôde sa mu zoči-voči postaví Nuno Costa (15-3-1). Nebezpečný 34-ročný bojovník je držiteľom čierneho opasku v brazílskom jiu-jitsu, v minulosti sa predstavil na rovnakom turnaji ako Rony Paradeiser, konkrétne na Super League MMA v Nemecku, kde si pripísal výhru nad Dimitarom Kostovom.

Oboch borcov čaká v Oberhausene veľkolepá premiéra. O motiváciu majú postarané, keďže víťaz môže priamo po úspešnom dueli zahájiť prípravu na titulový súboj. Svojho nadchádzajúceho vyzývateľa sa už nevie dočkať kráľ bantamu Jonas Mågård.

Zdroj: Oktagon MMA, autor