Baba Jaga detailne prehovoril o incidente, ktorý viedol k jeho koncu v OKTAGON MMA

Zdroj: Clash of the Stars

Dvanásť zápasov, šesť výhier a štyri ukončenia pred časovým limitom. Václav Mikulášek (9-12) strávil na pôde OKTAGON MMA štyri roky. So spomínanou vizitkou sa za toto obdobie vyprofiloval na jednu z hlavných postáv domácej scény. Večný šoumen a milovník ostrých pästných výmen ale v októbri pod žlto-čiernou vlajkou šokujúco skončil. S odstupom času sa vrátil k incidentu, ktorý viedol k ukončeniu spolupráce s najväčšou európskou organizáciou.

Na vlaňajšom turnaji OKTAGON 47 v slovenskej metropole sa mal „Baba Jaga“ dostať do fyzického konfliktu s trénerom a rozhodcom Jakubom Müllerom. „Veľmi dlho bol medzi nami spor. Ten chlap o mne hovoril v zlom štyri roky. Už mi to nedalo. Raz povedal niečo, čo smerovalo k mojej rodine. Na moju osobu môže nadávať koľko chce, je mi to jedno. Ale nenavážaj sa do mojej rodiny. Keď ma v Bratislave uvidel, veľmi dobre vedel, čo bude nasledovať,“ načrtá pozadie osudného momentu 35-ročný bojovník.

„K incidentu prišlo na konci turnaja pri VIP východe. Vtedy tam už skoro nikto nebol. Dostal facku, sadol si na zem a začal hrať strašnú hru. Ľudia na to reagovali a opísali to tak, akoby som ho tam znásilnil,“ krútil hlavou Václav Mikulášek v exkluzívnom rozhovore pre MaxMMA na platforme Herohero. Ortieľ organizácie bol o niekoľko hodín na to nekompromisný. Správanie označené ako neakceptovateľné znamenalo okamžité ukončenie spolupráce.

„Urobil by som to znovu, nič neľutujem. Zaslúžil si to. Za pravdu by mi dalo veľa ďalších ľudí,“ priznáva ostravský rodák. Chvíle pred konfrontáciou mimo klietky pritom vôbec nenasvedčovali, že by k niečomu podobnému mohlo prísť. „V ten deň za mnou chodilo veľmi veľa ľudí, detí či vozičkárov. Užíval som si to, dobíjalo ma to energiou. Takéto momenty stále obmäkčia srdce. Keďže som nebol v príprave, dal som si asi dva alebo tri drinky. Keby som bol bez alkoholu, možno by som za ním ani nešiel,“ zamýšľa sa na záver tejto témy Václav Mikulášek.

Kompletný viac ako pätnásť minút trvajúci rozhovor s „Babom Jagom“ nájdete na platforme Herohero. Milovaný i nenávidený zápasník okrem iného predostrel svoje ďalšie kariérne plány, prehovoril o užívaní zakázaných látok, aktuálnom mentálnom nastavení či účinkovaní v kontroverznom projekte Clash of the Stars.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk