Až príliš veľa plánov… Alexander Cverna zabudol na titulový duel: Ako dopadne zamotaná sága?

Zdroj: Instagram/@cvernaa

Na druhú polovicu kalendárneho roka si toho nabalil poriadne veľa. Alexander Cverna už od júna stihol absolvovať tri duely a podľa stanoveného plánu by mal mať ďalšie dva pred sebou. Harmonogram má ale natoľko preplnený, že na jeden z nich zrejme trochu pozabudol…

Uplynulý víkend absolvoval 46-ročný Čech bitku o opasok ťažkej váhy organizácie Hexagone MMA. V holandskom Alkmaare bol jeho súperom Prince Aounallah. Reprezentantovi našich západných susedov konfrontácia vôbec nevyšla podľa predstáv. „Bolo tam strašne veľa chýb, nechal som sa zožrať dôležitosťou boja. Šlo o titulový zápas a v klietke som to nebol vôbec ja. Najskôr mi tam stuhli nohy, potom aj celý ja. Proste som bol v pr**li, ale ideme ďalej,“ ohliadol sa za nešťastným vystúpením.

„Cverminátor“ sa v klietke zdržal iba 130 sekúnd. Nebezpečný francúzsky bojovník nemal o prestrelku v postoji chuť a tomu prispôsobil svoj úspešný plán. „Nemal som so sebou nikoho, kto by mi povedal, ako sa na zemi správne chovať. Síce som poslúchal trénera a ďalej sa snažil o údery, no v danú chvíľu príliš nefungovali. Bolo potrebné sa najmä dobre hýbať a ja som nevedel, ako na to,“ hodnotí Alexander Cverna svoju prvú prehru pod pravidlami MMA od roku 2018.

Najbližšie by sa mal skúsenosťami ostrieľaný zápasník predstaviť na turnaji RFA x IAF. Ako ale sám priznal, dohodnutá bitka o kráľa ťažkej divízie proti Yevheniimu Orlovi mu trochu vypadla z hlavy. „Mal ma čakať zápas na IAF, ale keďže som na to zabudol, hneď mi volali, že s nimi mám zmluvu. A pokiaľ ju nedodržím, je tam vraj veľká pokuta, údajne okolo päťtisíc euro. Musím sa na to ešte pozrieť, čiže uvidíme. V pondelok sa to rozluskne,“ ozrejmil dvojnásobný šampión WKN.

Nad tým, či sa napokon Alexander Cverna v Prahe predstaví, momentálne visí veľký otáznik. S jeho účasťou na spomínanom podujatí to však podľa všetkého príliš rúžovo nevyzerá. „Teším sa, že mi začína príprava na box,“ hovoril vo videu uverejnenom na sociálnej sieti Instagram. Už 2. decembra ho v Bratislave čaká meranie síl v rámci Fight Night Challenge proti slovenskému ťažkotonážnikovi menom Matej Király.

Zdroj: MaxMMA.sk