Karlos tvrdí, že Attila klame! Čo sa mu nepozdáva na hviezdnom Slovákovi?

Attila Végh (zdroj: OKTAGON MMA)

Ôsmy jún 2024. Dátum, ktorý má veľkými písmenami v kalendári zapísaný každý fanúšik česko-slovenského MMA. Attila Végh (33-9-2) nastúpi v odvete storočia proti Karlosovi Vémolovi (36-7). Slovenský „Pumukli“ posiela smerom k českému „Terminátorovi“ niekoľko štipľavých odkazov.

Végh môže potvrdiť svoj triumf nad Vémolom z novembra 2019. „Už som ho raz porazil, je to pre mňa rovnocenný súper. Ale to, že som ho porazil, už nič neznamená. Vtedy sa ma ani nechytil. Nepocítil som jeho silnú stránku, ktorú všetci poznáme. Idem do prípravy tak, ako by prvý duel ani neprebehol,“ rozhovoril sa „Attilka“ v interview pre český portál Sport.cz.

Koľko Atilla v skutočnosti váži?

Niekdajší šampión americkej organizácie Bellator MMA vie, že si musí dať na odhodlaného Vémolu veľký pozor. „Či ma môže Karlos prekvapiť? Akože, môže. Je to nevyspytateľný šport. Karlos je zápasník, ktorý v živote niečo dokázal a vážim si ho ako športovca a aj ako človeka. Má jednu silnú stránku, ale má ju stopercentnú,“ pokračuje Végh, ktorý v rámci OKTAGON MMA nastúpi v roku 2024 prvýkrát od duelu s „Terminátorom“.

Ako to teda na futbalovom štadióne v pražskom Edene, kde je doma SK Slavia Praha, dopadne? „Nikdy nerobím žiadne predikcie, nehovorím, že idem určite vyhrať alebo, že Karlosa zabijem. Tieto reči nechám na ňom, poznáme ho. Idem tam ukázať to, čo na žinenke nechávam v rámci prípravy. Nech vyhrá ten lepší,“ diplomaticky odpovedá jeden z najlepších bojovníkov v histórii slovenského MMA.

A čo váha? „Aktuálne mám 105 kilogramov, keď som vyžraný, mám aj 113. Som veľmi ťažký, mám veľké prsia aj pupok,“ smeje sa „Pumukli.“ „Je ako ženská, takto klame. 105 mám skoro ja. To je, ako keď sa opýtate ženy, koľko váži. Tiež vám povie o 20 kilogramov menej. Attila je rovnaký, ak má 105 kg, tak ho chcem prevážiť,“ pridal svoj pohľad Karlos Vémola.

V tejto chvíli nie je jasné, či to bude pre obe ikony česko-slovenského MMA posledný zápas kariéry. Ak by „Terminátor“ vyhral a vyrovnal skóre, do úvahy by teoreticky v OKTAGONe prichádzala trilógia storočia. Momentálne to však vyzerá tak, že ako pre Attilu, tak aj pre Karlosa, to bude kariérna derniéra.

Zdroj: MaxMMA.sk, Sport.cz