Attila Végh o šokujúcom knokaute Piráta: V tomto momente som vedel, že zvíťazí

Zdroj: OKTAGON MMA

Napodobnil svojho trénera a mentora v jednom. Samuel Krištofič (17-6) predikoval knokaut v prvom kole. Čo sľúbil, to doručil. Legendárny Karlos Vémola (36-8) po necelých dvoch minútach padol k zemi a šok bol na svete. Neuveriteľné sa stalo skutočnosťou.

Priamo od klietky všetko pozorne sledoval aj Attila Végh (33-9-2). Jeho zverenec doprial prítomným akési déjá vu. Veď pred vyše štyrmi rokmi sa o takmer totožný moment postaral na rovnakom mieste práve on. „Veľa ľudí mi gratulovalo, ako som Piráta pripravil a podobne. Aby ste boli v obraze, mám toľko povinností, že mi neostáva čas na to, starať sa o chlapcov. Všetci majú svoj výborne vyskladaný tím. Hlavným trénerom je Ján Hudák, ktorý vždy všetko výborne nastaví,“ posunul ikonický 38-ročný bojovník kredit ďalej.

Víťazný recept na veterána UFC našiel spomedzi Čechov a Slovákov ako prvý. Svojmu kolegovi teda mal čo povedať. „Poradil som mu iba jedinú vec. Dodržiaval ju úplne od úvodu, vďaka čomu už šlo ostatné samo. Bol veľmi silný. Keď sa prvýkrát spojili, Karlos ho nevedel dať dole. Vtedy som vedel, že Pirát to má vo svojich rukách,“ ohliada sa bývalý šampión Bellatoru za konfrontáciou, ktorá odštartovala očakávaný záverečný trojlístok turnaja OKTAGON 51.

„Pirátovi zo srdca gratulujem. Predviedol veľmi dobrý a predovšetkým efektívny výkon. Zhruba desať minút pred nástupom som bol v šatni. Bol vynikajúco nastavený a nabudený. Už na vážení to bolo vidno,“ vracia sa jeden z hlavných mužov trnavského Spartakus Fight Gym k momentom pár minút pred vstupom do klietky.

Mnohých predchádzajúcich konkurentov Karlosa Vémolu zničil tlak a mentálna hra. Kráľ druhej série reality šou OKTAGON Výzva je ale v tomto smere iný. „Je to typ zápasníka, ktorému sa nie je možné dostať do hlavy. Opäť to potvrdil. Uvedomoval si, že ísť do boja s Karlosom je veľká možnosť, ktorej sa treba chytiť. Nič nepodcenil a desať týždňov sa pripravoval veľmi tvrdo. Obetoval všetko, aby to takto dopadlo,“ nachádza slová chvály na svojho zverenca „Pumukli“.

Samotný priebeh duelu bol pre mnohých prekvapením. Namiesto boja na zemi sledovali fanúšikovia už od začiatku ostrú pästnú výmenu v postoji. „V prestrelke mohol trafiť ktokoľvek. Pirát je ale v tomto smere skúsenejší. Karlos tam hádzal háky hore-dole. Keby mu to padlo, musel by to byť šťastný úder. Podobne ako sme videli u Langera. Na to človek nepotrebuje žiadnu techniku,“ myslí si Attila Végh.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk