Attila Végh má Pre Kincla odkaz! Niečo by získal, to je samozrejmé…

Zdroj: Oktagon MMA

Takmer štyri roky ubehli od fascinujúceho gala Oktagon 15. Turnaj zo záveru roka 2019 bol nateraz posledným vystúpením medzi pletivami v podaní Attilu Végha (33-9-2). Obľúbený slovenský šampión priznáva, že je na sklonku svojej športovej kariéry. Koľkokrát ho teda ešte uvidíme v zápale boja?

Végh je stále jediným bojovníkom sveta, ktorému sa podarilo knokautovať Karlosa Vémolu (34-7). Hoci bolo medzi dvojicou pred ich vzájomným duelom viackrát pomerne dusno, českého „Terminátora“ má v obľube. „V zápase proti Kinclovi som mu extrémne fandil, čo som povedal mnohokrát. Naozaj som jeho veľký fanúšik. Dlho som bol jediný, kto ho tu porazil. Keď on vyhrával, vyhrával som s ním. Rovnako tak som mu držal palce aj teraz,“ priznáva Attila v rozhovore pre CNN Prima News.

Patrik Kincl po úspešnom vyriešení päťročného sporu adresoval výzvu práve bývalému šampiónovi Bellatoru. „Hneď po zápase som povedal, že nevyhľadávam žiadne výzvy. Už vopred som prehlásil, že ak budem mať MMA súboj, tak jedine s Karlosom. Toho sa držím, tým pádom mi je Patrik k ničomu,“ hovorí 37-ročný veterán domácej scény.

„Samozrejme, pre neho som vzácny, pretože ísť s Attilom Véghom je niečo podobné ako zápasiť s Karlosom. Daný zápasník z toho niečo získa. Ale z mojej strany – čo získam ja, keby som s ním vzal zápas? Som na konci kariéry, on ešte má nejaký čas, aby niečo dokázal,“ vysvetľuje veľký obľúbenec československých fanúšikov.

Očakávaná odveta proti Karlosovi Vémolovi nám ale tento rok podľa všetkého neujde. „Do klietky pôjdem ešte raz a dám do toho to, čo v roku 2019. Viem, čo ma čaká, veľmi drsná cesta. Urobím všetko preto, aby to bol zápas ako predtým,“ sľubuje Attila Végh.

Hoci MMA zápas nemal už takmer štyri roky, v tempe sa udržiaval boxerskými konfrontáciami. Športová kariéra rodáka z Dunajskej Stredy však podľa jeho slov pomaly smeruje do cieľovej rovinky. „Reálne to cítim tak, že som dokázal, čo som chcel. Človek musí vyhodnotiť, že to nie je šport, ktorý sa dá robiť do konca života. Raz si musíme vedieť povedať stop a predať štafetu mladým. Vo svojej dobe som bol dobrý, ale teraz už pôjdem zápasiť len so seberovným súperom, rovnako starým ako ja. Už by som nešiel s nejakým mladým nabúchaným býkom. Nepotrebujem niekomu hrať panáčika, nech si na mne urobí meno.“

Dvojnásobnému otcovi navyše pribudli rodičovské povinnosti. S manželkou vychováva synčeka Attilu a dcérku Dorotku. „Človek chce tráviť viac času s rodinou. Nedokážem si predstaviť, že by som teraz odišiel na mesiac niekam na prípravný kemp. Utrhlo by mi to srdce,“ pridáva ďalší podstatný dôvod svojho rozhodnutia velikán domácej bojovej scény.

Zdroj: CNN Prima News, autor MaxMMA.sk