Attila Végh fanúšikom vykresal iskierku nádeje: Trilógia s Vémolom? Takto to teraz vnímam!

Zdroj: OKTAGON MMA

Vyvrcholením nedávneho podujatia OKTAGON 58 bola dlhoočakávaná „odveta storočia“ medzi Karlosom Vémolom (37-8) a Attilom Véghom (33-10-2). Prvý menovaný na futbalovom štadióne v pražskom Edene šokoval slovenského reprezentanta a skóre vzájomných zápasov vyrovnal na 1:1. Okamžite sa preto začalo špekulovať, či budeme svedkami rozhodujúceho tretieho súboja. Zatiaľ čo rodák z Olomouca prakticky bez váhania súhlasil, „Pumukli“ potreboval chvíľu času na premyslenie. K akému záveru teda dospel?

Pred búrlivým 27-tisícovým davom „Terminátor“ predviedol diametrálne odlišný výkon ako pred necelými piatimi rokmi. Od úvodných sekúnd diktoval tempo duelu. Végha nekompromisne hádzal na zem a v postoji sa zbytočne dlho nezdržiaval. Jeho enormná snaha napokon v prvej minúte druhého kola vyústila do odklepanej submisie „arm triangle choke“.

Hoci po úspešnej pomste došlo zo strany Karlosa k avizovanému koncu kariéry, zároveň si nechal priestor pre jednu výnimku. Samozrejme, ňou nemôže byť nič iné než trilógia so zástupcom trnavského Spartakus Fight Gymu. Bezprostredne po trpkej prehre ale Attila k tejto výzve nezaujal žiadne stanovisko. Všetkých iba požiadal o trpezlivosť.

Nuž, dlho to netrvalo a 38-ročný rodák z Dunajskej Stredy potešil azda všetkých priaznivcov OKTAGON MMA. Definitívnemu ukončeniu rivality je poriadne naklonený. „Trilógia? Už sa o tom hovorilo aj na tlačovej konferencii. Myslím si, že teraz je všetko v rukách organizácie. Ja osobne som čakal, že druhý stret nebude taký vyhajpovaný a taký zaujímavý. Počul som hlasy, ktoré hovorili o tom, že to nikoho nezaujíma, že Karlos prehral s ‚Pirátom‘ a ja ho zabijem. To sa však nestalo,“ začal bývalý šampión Bellatoru s opisovaním svojich pocitov v živom vysielaní na sociálnej sieti Instagram.

Následne už ale prešiel k hlavnému bodu záujmu drvivej väčšiny sledovateľov: „Podľa mňa je trilógia momentálne ešte atraktívnejšia. Ľudia totiž nevedia, čo by sa stalo. Obaja sa dokážeme zničiť. Je tu preto veľká otázka. Určite si k tomu sadnem s Paľom a Ondřejom a preberieme to. Keby tretí zápas bol, chcel by som ho maximálne do roka. Potom by to už nedávalo zmysel. Ak nebude, nič sa nedeje. Takto nejako to vnímam.“

Ak chceš ostať v obraze, neváhaj MaxMMA sledovať aj na sociálnych sieťach Facebook Instagram!

Zdroj: Instagram/@veghattila, Autor: Kamil Schreiber