VIDEO Attila Végh: Karlos vie čo robí! No pre mňa je ťažko pochopiteľné, že…

Attila Végh (zdroj: Oktagon MMA)

Attila Végh (33-9) v exkluzívnom rozhovore pre MAX MMA hovoril nielen o očakávanej odvete s Karlosom Vémolom, ale aj o ďalších pútavých témach. Odkedy trénuje a ako sa posunula jeho váha od začiatku kalendárneho roka? Čo vraví na to, že má Karlos takú zápasovú nálož? Mala by pre Attilu hodnotu odveta, aj keby Karlos najbližšie zápasy nezvládol?

Šampión Bellatoru v organizácii Oktagon MMA nenastúpil od turnaja Oktagon 15 v Prahe, na ktorom v novembri 2019 senzačným spôsobom zdolal Karlosa Vémolu v prvom kole na KO. Odvtedy sa skloňuje ich možná odveta, ktorá visela vo vzduchu viac ako tri roky. Végh vs Vémola 2 je súboj, ktorý je neoficiálne naplánovaný na záver tohto roka, čo netají ako Attila, tak organizácia či Karlos Vémola.

Presné noty zápasu (kde a kedy sa bude zápas konať), zatiaľ však nie sú stále známe. ‚„Trénujem každý deň od pondelka do piatka, niekedy aj cez víkend. Najmä podľa toho, ako sa cíti moje telo. Od januára som v pravidelnom tréningu. Tvrdá príprava však ešte len príde. Povedzme to tak, že teraz je to o tom, aby som pripravil telo na poriadnu záťaž.“

Odveta s Karlosom

Karlos Vémola v máji prehral v titulovom zápase strednej váhy s Patrikom Kinclom. Na Štvanici ho teraz po zranení čaká Argentínec Lucas Alsina (11-4) a následne by mal čeliť v titulovom dueli v poloťažkej divízii Pavlovi Langerovi (12-9). „Počul som, že je jeho súper je bývalý zápasník Bellatoru. Niektorí hovoria o koristi, ale podľa mňa ani jeden súper nie je ľahký. S hocikým sa môže stať hocičo, každý jeden duel je risk,“ zamyslel sa Végh.

Vémolu ale úplne nechápe. „Je pre mňa ťažko pochopiteľné, že má za sebou náročnú prehru, teraz má ďalší zápas, následne ho čaká Langer a potom ide proti mne. On sám musí vedieť, čo robí, no klobúk dole, že ide stále ako píla.“

Mal by pre Attilu duel s Karlosom význam aj v prípade, ak by Karlos prehral v oboch zmieňovaných dueloch? „Pre mňa ten zápas hodnotu má, mňa jeho skóre nezaujíma. Je to o nás, každý to chce vidieť a ešte raz prežiť to, čo bolo. Nie je to vôbec o tom, že by to nemalo hodnotu ak by prehral, ja som pred našim prvým zápasom napríklad prehral. Neskôr v rozhovore sa Végh vyjadril, že verí, že Karlos nad Alsinom na Štvanici vyhrá.

Attila prezradil okrem vyššie spomínaných informácií aj to, že svoju váhu momentálne upravil zo 112 kilogramov (január 2023) na 102 kilogramov. Attilu sme sa tiež pýtali na najlepšieho Slováka či Čech v Oktagone a koho by si vybral, keby si musel vybrať najlepšiu štvorku Oktagon MMA? Toto a omnoho viac sa dozviete vo VIDEU.

Zdroj: MaxMMA.sk