Anglický šoumen verzus český navrátilec. Kto príde v Manchestri o víťaznú šnúru?

Zdroj: Oktagon MMA

Spolu sa postarali o jedenásť ukončení v prvom kole. Obaja ťahajú slušnú šnúru víťazstiev, avšak v Manchestri ju jeden z nich stratí. Súčasťou premiéry OKTAGON MMA na Britských ostrovoch bude ďalší veľmi zaujímavý stret.

Do klietky sa proti seba postavia osmička a trinástka ľahkej divízie. Akonne Wanliss (7-2) bude musieť nájsť pred domácim publikom recept na Jakuba Bahníka (9-4). V hre bude veľa, keďže prípadný triumf môže oboch bojovníkov vystreliť v rebríčku do pozícií, z ktorých sa dá prehovoriť podstatne výraznejšie.

Český bojovník sa do zápasového kolotoča vráti po viac ako roku. Naposledy sa medzi pletivami predstavil ešte vlani v októbri, kedy bol jeho súper Jaime Cordero (4-1) diskvalifikovaný po nepovolenom kope. Šlo už o štvrtú výhru Jakuba Bahníka v rade. Predchádzajúcich troch konkurentov ukončil hneď v prvom kole, dvakrát na to nepotreboval ani minútu. V apríli mal pôvodne na bratislavskom turnaji čeliť Shemovi Rockovi (9-1-1), no z hry ho vyradilo zranenie.

Akonne Wanliss sa československým priaznivcom po prvý raz uviedol na pražskej Štvanici. Anglický prospekt potreboval dve minúty a sedem sekúnd na to, aby ukončil gruzínskeho protivníka Giorgiho Gogotchuriho (4-3). Bývalý striptér okrem pôsobivého výkonu zaujal takisto svojím príchodom v štýle Hviezdnych vojen. Povesti veľkého šoumena neostal muž, ktorý nebol nikdy ukončený pred časovým limitom, nič dlžný.