Ako rímski gladiátori pred tisíckami rokov! Turnaj pod holým nebom v Pule aj so slovenským zastúpením

Pula Arena (zdroj: IG/fnc_mma)

Už prvú septembrovú sobotu je na programe turnaj organizácie Fight Nation Championship s poradovým číslom dvanásť. Podujatie sa uskutoční v chorvátskom meste Pula. Okrem toho, že na ňom štartuje slovenský bojovník Roman Hulla (2-0), je tento turnaj špecifický tiež dejiskom, v ktorom prebehne.

FNC 12 sa totiž bude konať v Pula Arene. Ide o rímsky amfiteáter, približne 2000 rokov staré koloseum, v ktorom v minulosti bojovali gladiátori na život a na smrť. Toto miesto patrí medzi najzachovanejšie pamiatky niekdajšej Rímskej ríše a odhaduje sa, že bolo vybudované medzi rokmi 27 pred naším letopočtom a 68 po Kristovi.

Organizácia Fight Nation Championship tu usporiada turnaj, ktorý by mal byť jednou z ozdôb športového leta. Hlavným zápasom bude bitka o titul v ťažkej váhe medzi Ivan Vitasovićom (11-5-1) a Michalom Andryszakom (25-10), ktorý by mal štartovať aj na turnaji OKTAGON 48 v novembri vo Veľkej Británii. Poliak mal pod žlto-čiernou pôvodne debutovať už na Štvanici, avšak jeho oponent sa krátko pred turnajom nešťastne zranil.

Okrem Pula Areny a titulového duelu zaujme slovenských priaznivcov aj účasť nášho bojovníka Romana Hullu, ktorého protivníkom bude slovinský zápasník Andres Ramos (1-0). Hulla je súčasťou poloťažkej váhy, pochádza z Martina a svoje triumfy získal v organizáciách Colosseum Fight Night a DFN. Turnaj začína v sobotu 2. septembra 2023 o 20:00 a v nedeľu vám na našom webe prinesieme exkluzívne vyjadrenia zástupcu spod Tatier.

Zdroj: MaxMMA.sk