Ako je to s koncom kariéry Václava Mikuláška? Premohol ma pocit, že už nikdy nechcem bojovať

Zdroj: Oktagon MMA

Keď „Baba Jaga“ položil rukavice doprostred klietky a pobral sa preč, inak skvelou atmosférou nabitá Štvanica úplne stíchla. Bojovníci týmto gestom signalizujú koniec kariéry a rázne rozhodnutie šoumena Václava Mikuláška (9-11) ich šokovalo. Ako sa však niekoľko minút po zápase ukázalo, zrejme nejde o definitívu. 

„Cítim sa zle, som smutný, kopa nešťastia,“ hovoril do mikrofónu MAX MMA bezprostredne po svojom dueli 34-ročný bojovník strednej divízie. Šnúra víťazstiev sa zastavila na čísle tri. Premožiteľom „Babu Jagu“ sa stal Ole Magnor (8-7). Severanovi stačilo na triumf 55 sekúnd, čím sa zaradil do pomerne početnej skupiny piatkových víťazov z prvého kola.

Kedy v zápase nastal zlomový moment? „Akonáhle predo mnou niekto začne cúvať, hrozne mi to vadí. Snažil som sa ísť dopredu, niečo rozdať. Hovoril som si, že z toho urobím prestrelku. Naraz mu vyletela predná, trafil mi presne bradu. Hlava mi síce stále fungovala, ale nohy vypli. Keď mi vyliezol na chrbát, už som ani necítil takú silu,“ zhodnotil z jeho pohľadu nešťastný vývoj duelu Václav Mikulášek. 

Po vyhlásení víťaza prišiel veľký šok. Autor ôsmich knokautov nečakane položil rukavice doprostred klietky. Ako však neskôr priznal, lomcovali ním emócie a rozhodnutie ukončiť kariéru preto nie je definitívne. „Príprava a všetko okolo ma vyčerpali neskutočným spôsobom. Už to nikdy nechcem robiť takto hlúpo, nechcem robiť takéto chyby. Keď skončil zápas, premohol ma pocit, že už nikdy nechcem bojovať. Že už ma to nebaví a proste to nie je ono. Veľmi ma to vzalo,“ priznal.

Václav Mikulášek sa musel v ostatnom období popasovať s mnohými nepríjemnosťami. Kvôli problémom so sponzormi musel opustiť českú metropolu a presunúť sa do Ostravy. „Praha mi po psychickej stránke veľmi vyhovuje. Cítim sa, akoby som trénoval s rodinou. Nechcem sa vôbec vyhovárať, ale žiaľ, som typ človeka, ktorého ovplyvňujú okolnosti okolo neho. Magnor vyhral absolúten fér.“

Zdroj: MaxMMA.sk