Ako hodnotí Oktagon vydarený turnaj KSW?

Zdroj: Oktagon MMA

Varšava bola na začiatku júna dejiskom jedného z najväčších turnajov naprieč Európou. Cestu na poľský Národný štadión si našlo vyše 50-tisíc nadšených fanúšikov. Organizácia KSW im pod holým nebom ponúkla lákavú kartu plnú veľkých hviezd nesúcu názov Colosseum. Môžu priaznivci v nadchádzajúcom období niečo podobné očakávať od Oktagonu?

Oktagon už o zhruba mesiac čaká unikátny dvojdňový turnaj na Štvanici. Oficiálne tenisový areál na pražskom ostrove je povestný svojou špecifickou atmosférou, avšak kapacitou ho k spomínanému poľskému nemožno prirovnávať. Spoluzakladateľ Ondřej Novotný prehovoril, či sa československý velikán bojových športov odhodlá k organizácii niečoho obdobného ako susedia zo severu.

„Zatiaľ čo u nás stále veľa ľudí ani nevie, čo je MMA, oni majú 40-miliónovú krajinu, ktorá je zvyknutá na boj. Ešte v ľuďoch musíme prebudiť tú vášeň. Zároveň tu nemáme zaujímavý futbalový štadión,“ povedal spolumajiteľ Oktagonu v rozhovore pre CNN Prima News, pričom jedným dychom dodal, že usporiadať niečo podobné na štadióne dostupných rozmerov by bolo problematické a navyše by kapacitne nesiahalo až do takých do výšin ako v prípade KSW.

Nevýhody a nástrahy ale v tomto bode nekončia. „Problémom je aj počasie, postavenie svetiel, techniky vo všeobecnosti, celková infraštruktúra,“ na počkanie vymenúva niekoľko ďalších dôvodov.

„KSW musím jedine zatlieskať, predviedli super zaujímavý turnaj, ktorý ma bavil od prvej do poslednej chvíle. A to je presne to, že mali aj šťastie. Aj keď do toho dali toľko úsilia, nemuseli im vyjsť zápasy. Im sa to však podarilo,“ skladá kompliment kolegom z Poľska, ktorý večer s názvom Colosseum priniesli po šiestich rokoch do tamojšieho hlavného mesta už druhýkrát.

Zdroj: MaxMMA.sk