Akého McGregora pri návrate uvidíme? Môže sa mu podariť nevídaná vec, no ozývajú sa aj kritické hlasy

Eurosport.

Záver roka 2023 priniesol okrem turnajov organizácií ako OKTAGON či RIZIN i jedno veľké oznámenie. Svetovoznáma hviezda zmiešaných bojových umení Conor McGregor (22–6) oznámila, že ju v nasledujúcich mesiacoch čaká veľkolepý návrat. Bývalý šampión perovej a ľahkej váhy UFC by sa mal proti Michaelovi Chandlerovi (23–8) predstaviť už v júni v Las Vegas.

Oznámenie o návrate najväčšej hviezdy UFC sa v komunite MMA stretlo so zmiešanými reakciami. Jedným z tých, ktorý sa k McGregorovi vyjadrili pozitívne, bol súčasný šampión bantamovej divízie americkej organizácie Sean O´Malley.

Ten v podcaste TimboSugaShow priznal, že ak by Conor zvládol Chandlera poraziť na KO, v histórii zmiešaných bojových umení by išlo o niečo nevídané. Je totiž raritou, aby niekto vôbec bojoval v štyroch váhových divíziách, nie to aby v každej na najvyššej úrovni si pripísal i výhru na KO. „Chandler môže vážiť okolo 84 kilogramov, Conor môže mať tak 86 či 88. Je to zaujímavé, ak sa to bude odohrávať v strednej váhe. Ak (Conor, pozn. red.) knokautuje Chandlera, bol by prvým bojovníkom, čo by mal KO (výhru, pozn. red) vo váhe do 66, 70, 77 a 84 kilogramov. To by bolo ikonické,“ povedal O´Malley.

Bojovať vo váhe do 84? Bude to problém, tvrdí niekdajší šampión

Pokiaľ ide o váhu, v ktorej by sa mal odohrať dlho očakávaný duel, ozývajú sa však i kritické hlasy. Bývalý šampión strednej váhy Michael Bisping sa v podcaste BelieveYouMe vyjadril, že si nemyslí, že ide zo strany McGregora o dobrý kariérny krok. „Zápasil už vo váhe do 66, následne išiel v 70, skúsil si váhu do 77 kilogramov, ale 84 nie je jeho optimálna divízia. Bude síce bojovať proti ľahkej váhe, a to Michaelovi Chandlerovi, problém je v tom, že tým, že to nie je tvoja optimálna váha, budeš zbytočne o dosť ťažší. A mať extra váhu naviac, to si myslím, že bude pre neho problémom.“

K slovám Bispinga sa pridal bojovník UFC Anthony Smith, ktorý ale jedným dychom dodal, že veľa vecí ohľadom vplyvu váhy na McGregora je vlastne iba dohadom. „Jeho práca na nohách nebude rovnaká. Tým, že bude ťažší, o to viac ho to bude počas zápasu unavovať. Ako bude vyzerať (v zápase, pozn. red.)? To nevieme. Nevieme ani či to bude mať dobrý alebo zlý vplyv na jeho výkon, isté je, že v klietke nebude to isté (ako vždy, pozn. red.),“ uzavrel.

 Viac čerstvých informácií zo sveta bojových športov nájdete na webe MaxMMA!

Zdroj: MaxMMA.sk