Aká budúcnosť čaká Jiřího Procházku? V hre je hneď niekoľko zaujímavých alternatív

Instagram/@ufceurope

Jiří Procházka (29-4-1) sa síce ešte stále spamätavá z prehry v súboji o opasok poloťažkej divízie UFC proti Alexovi Pereirovi (9-2), no už sa špekuluje o jeho ďalšej budúcnosti v najprestížnejšej MMA organizácii. Rysuje sa hneď niekoľko atraktívnych scenárov. Kto bude jeho nadchádzajúcim súperom?

Ak by sa na podujatí UFC 295 českému samurajovi podarilo vyhrať, priviezol by si domov titul a takisto by bolo jasné, s kým sa v klietke stretne najbližšie. Jeho vyzývateľom by nebol nik iný než sebavedomý Jamahal Hill (12-1), ktorý skritizoval oboch aktérov víkendového megazápasu.

Pre 31-ročného rodáka z Hostěradic však prehra znamená, že na meno svojho budúceho súpera si ešte musí počkať. Momentálne je veľmi zložité odhadnúť, kto by ním mohol byť. Poloťažká váha v UFC je nesmierne zamotaná, a tak je v hre hneď niekoľko scenárov.

Portál MMA Junkie na svojom YouTube kanály zverejnil video, v ktorom podrobne rozobral Procházkové možnosti. Za najviac pravdepodobnú sa považuje alterntíva, že sa „BJP“ stretne s jedným z víťazov dvoch naplánovaných duelov – Magomed Ankalaev (17-1-1) vs. Johnny Walker (21-7) a Jan Blachowicz (29-10-1) vs. Aleksandar Rakić (14-3). Oba tieto súboje by sa mali uskutočniť v januári budúceho roka.

Z najvyššie postavených bojovníkov je ešte voľný šiesty Nikita Krylov (30-9), ktorý už ale raz odmietol nastúpiť proti moravskému samurajovi. V hre by teoreticky mohol byť aj veterán Anthony Smith (30-17). To je však veľmi špekulatívna varianta.

Celá budúcnosť Jiřího Procházku zavísi predovšetkym od jeho zdravotného stavu a mentálneho nastavenia po smolnej prehre s Pereirom. Ak potrebuje na zotavenie viac času, väčší zmysel dáva bitka s jedným z víťazov vyššie uvedených zápasov. Keby sa ale chcel vrátiť do akcie čo najskôr a získať viac sebavedomia, ideálnym súperom by bol Smith. Podobne to vidia aj americkí novinári či fanúšikovia.

Zdroj: YouTube/MMA Junkie, Autor: Kamil Schreiber