Adesanya už má dosť rečí slabochov: Du Plessis je zbabelec! Počítam s iným vyzývateľom

Israel Adesanya (zdroj: IG/stylebender)

Šampión strednej váhy UFC Israel Adesanya (24-2) nechce bojovať o titul strednej váhy s Dricusom Du Plessisom (20-2). „The Last Stylebender“ vysvetľuje, prečo si nemá v úmysle s juhoafrickým bojovníkom zmerať sily.

Adesanya sledoval ako Du Plessis na UFC 290 zdolal Roberta Whittakera (24-7) a dal jasne najavo, že ďalším vyzývateľom šampióna vo váhe do 84 kilogramov by mal byť práve on. Obaja si medzi sebou vymieňajú na pravidelnej báze ostré odkazy, ktoré sa týkajú predovšetkým ich afrického pôvodu. „Izzy“ sa narodil v Nigérii a následne sa presťahoval na Nový Zéland. Na svoje korene je ale hrdý a reprezentuje ich aj v UFC.

„The Last Stylebender“ sa aktuálne nechal počuť, že nemá v úmysle v budúcnosti s Du Plessisom bojovať.. Aj keď to nikto oficiálne nepotvrdil, ich titulový zápas mal prebehnúť na UFC 293 v austrálskom Sydney. Bojovník prezývaný „Stillknocks“ ale podľa všetkého nebude fit kvôli zraneniu nohy. „Ani neviem, ako začať, Dricus Du Pu**y, ty poondiaty zbabelec. Jediné, čo si potreboval urobiť bolo zobrať si rukavice. Vyhováraš sa na koleno. Ja som mal zranené koleno pred svojím posledným zápasom.“

„My šampióni sme ale stavaní inak. Všetci bojovníci rozprávajú o tom, ako každého vyzvú hocikedy a hocikde. Nie, neurobíte to, sú to len reči. Robím to ja, robí to Alex Volkanovski, pretože my sme iní,“ pustil sa do svojho potenciálneho oponenta 33-ročný držiteľ šestnástich knokautov pred uplynutím časového limitu.

Vychýrený postojár nehodlá na súpera čakať a do akcie je pripravený ísť už v Austrálii. „Ja v Sydney bojovať budem a je mi jedno, proti komu to bude. S tebou už nepočítam. Strickland, máš šancu, poďme si zatancovať ako praví muži. Ukážeme Du Plessisovi ako sa to robí. Už som unavený z toho, ako každý hovorí, že je pripravený. Nie, nie ste, už s tým prestaňte, slaboši,“ dodal jeden z najpopulárnejších borcov súčasného sveta MMA.

Zdroj: MMA Junkie, autor